Türkiyeden Bir İlk

estetica 10.10.2016


Türkiye’den BİR İLK

Ebil Saç Tasarım Dünyanın En İyi Salonları Arasında...

Şaşkınbakkal’daki Ebil Saç Tasarım, Estetica Design ve Paris Mondial Fuarı iş birliğiyle Paris'te düzenlenen yarışmada dünyanın en iyi 10 salon tasarımı arasında yer aldı. Avrupa, Amerika, Japonya ve Avustralya’dan toplam 19 ülkeden 83 farklı salonun değerlendirildiği yarışmada alınan sonuç ülkemiz için bir ilki ifade ediyor.

Dünyanın en iyi salon tasarımları arasında Türkiye’den Ebil Saç Tasarım, Fransa’dan L’Appartement by Christophe Nicolas Biot, İsveç’ten Claque La Mouche Salon, İspanya’dan Factory Salon, Belçika’dan Kap Salon, Polonya’dan Moss Salon, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Aldo Coppola Salon, Güney Kore’den Alexandre de Paris Salon, Japonya’dan Arkhe Salon, İngiltere’den Baroque Ripon Salon geliyor.

Bu özel haber için Mahmut Ebil ile bir araya geldik.

Estetica: Salonun hikayesinden başlayalım; konumu dikkat çekici, özellikle de deniz manzarası.

Mahmut Ebil: 14 sene Suadiye’de bir salondaydık. Orayı bırakınca bir arayışa girdik. Bizim sektörümüz uzun saatler çalışmayı gerektiriyor. Bu yüzden de ekip ve müşterilerimiz ile bir aile ortamı yaratmak istedik. Salonun iç mimarisi bizim için çok önemli. Keyifle zevkle gelebildiğimiz, ışığı alan, yeşilliği olan bir salon aradık.

 

Suadiye’deki salon da güzel bir parka bakıyordu. Oradan çıkıp da yeni bir yer ararken de ister istemez bu kriterlere uygun bir salon baktık. Şaşkınbakkal’da sahil kenarındaki bu salonu bulduk. Mimarımız Yasin Altıpat ile beraber gelip salona baktık, o da çok beğendi. 270 dereceye yakın bir açıyla denizi görüyor. 2.5 katlı bir bina. Şu an kullanmadığımız bir teras katı da var. Giriş katımızı erkek ve çocuklara, ikinci katımızı kadınlara ayırdık.

Amerika, İngiltere, Hollanda ve İspanya’ya çok sık gidiyorum. Her zaman yurt dışına gittiğimde kuaför salonlarının camlarından bakardım.

“Salon 270 dereceye yakın bir açıyla denizi görüyor. 2.5 katlı bir bina. Şu an kullanmadığımız bir teras katımız da var.

Giriş katımızı erkek ve çocuklara, ikinci katımızı kadınlara ayırdık.”

İnanılmaz meraklı bir insanım. Hep Bir Arayış içinde oldum. Benim için salonda kaliteli zaman geçirmek önemli. Kadınlar kuaförlerinden çok şey bekliyorlar. Bu da bize ciddi bir sorumluluk yüklüyor. Çalışma alanının konforlu olması bizim için çok önemli. Ben de mekandan keyif almak isterim. Müşterinin beklentisinin ne olduğunu çözümlerken kendi beklentimizi de karşılamak istedik. Her sabah buraya keyifle gelmek için mekanı en iyi şekilde nasıl kullanabiliriz, ışığı en iyi nasıl alabiliriz, denizi en güzel nereden seyredebiliriz diye düşündük. Müşteri kapıdan içeri girince bir hayrete düşmesini istedik ve bunu yaşattık.

 

Müşterilerin eşiyle de gelse çocuklarıyla da gelse burada geçirdiği zamanı kaliteli bir şekilde geçirmesini istedik.

 

 

Müşteriler inanılmaz keyif aldı. İş olarak potansiyelimiz arttı. Gelen müşterilerin huzuru yüzünden okunuyor. Ekibim çok mutlu. Burası bizim sosyal yaşam alanımız. Ekibimden çok insan diyet yapmaya başladı. kendini bu mekanda daha iyi görmek istediler. Mekana yakışmak istediler. Kişisel bakımlarına çok daha fazla dikkat ettiler. Bu da benim çok hoşuma gitti.